+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Kraj: Mularczyk i Czerwiński komentują weto prezydenta Dudy

Prasa  Jakub Węgrzyn 2017-07-24 21:48

–Prezydent Andrzej Duda ugiął się pod presją społeczną i zablokował ustawę o Sądzie Najwyższym – komentuje Arkadiusz Mularczyk. Poseł Prawa i Sprawiedliwości uważa, że na decyzję głowy państwa bardziej miały wpływ protesty w polskich miastach niż argumenty merytoryczne.

Zdaniem Mularczyka niezadowoleni są manipulowani przez różne środowiska.

– Ta sprawa jest wykorzystywana przez siły krajowe i zagraniczne, które chcą zatrzymać działania naszego rządu. Boją się one konsekwencji bo rada ministrów naruszyła wiele interesów klik, korporacji i różnych lobbystów z Polski i zagranicy – zaznacza poseł.

Andrzej Czerwiński z Platformy Obywatelskiej również uważa, że decyzja prezydenta Dudy jest związana z demonstracjami.

– To dla mnie duża radość ponieważ wreszcie prezydent wysłuchał ludzi, którzy wychodzą na ulice. Jak widać protestowanie zbieranie ludzi wokół jednego tematu ma sens – mówi Czerwiński.

Nowe rozwiązanie pozwoliłoby decydować parlamentowi o wyborze sędziów najwyższej instancji.

Opozycja najczęściej podnosiła argument, że nowa ustawa upolityczni sądy. Parlamentarzyści z koalicji rządzącej tłumaczyli, że chcą skrócić czas rozpraw i poprawić morale sędziów.

Jeśli weto prezydenta stanie się faktem, to ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądowniczej wrócą do sejmu. Wtedy, żeby je uchwalić Zjednoczona Prawica będzie potrzebowała dwóch trzecich głosów.

Źródło: rdn.pl

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu