+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Czerwiński nie przeprosi za KOSG ale Kogutowi gratuluje

Wiadomosci  HSZ 2016-05-17 13:07

Poseł Andrzej Czerwiński podczas dzisiejszych obchodów 25-lecia Straży Granicznej w Nowym Sączu wysłuchał z ust polityków PiS wiele gorzkich słów pod adresem swojej formacji politycznej, ale za likwidację Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przepraszać nie zamierza. - Nie wybieram się na pielgrzymkę do Lourdes lub Fatimy w worze pokutnym, jak nam radził senator Kogut - mówi lider sądeckiej PO.

- Nie ma nic gorszego w życiu niż brak pokory, staram się być pokorny i mam  nadzieje, że partia, która pełni władzę od niedawna, wie co to jest pokora - w taki sposób Czerwiński skomentował dzisiejsze triumfalne przemówienie senatora Stanisława Koguta, wygłoszono po tym, jak szef MSW Mariusz Błaszczak uroczyście ogłosił powrót Karpackiego Oddziału SG do Nowego Sącza, zlikwidowanego - przypomnijmy - przez rząd PO-PSL na początku 2014 roku.    

- Nie ma Pan poczucia winy, to Pańska partia wyprowadziła z Nowego Sącza Karpacki Oddział Straży Granicznej? - dociskamy posła Czerwińskiego.

- Do Fatimy w worze pokutnej się nie wybieram, przynajmniej nie w takiej intencji, jak sugeruje senator Koguta - odpowiada Czerwiński. - Kiedy zapadła decyzja o połączeniu Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ze Śląskim z siedzibą nowego oddziału w Raciborzu, to na pierwszym miejscu stawiana była kwestia ochrony granic, a ochroną granic zajmować się powinny przede wszystkim placówki i posterunki Straży Granicznej. I mówiliśmy wówczas, że jeżeli mamy kogokolwiek wzmacniać, to przede wszystkim placówki.  

Zdaniem Czerwinskiego Stanisław Kogut w dzisiejszym na sądeckim Rynku mijał się z prawdą.
- Nieprawdą jest, co powiedział senator Kogut, że zamierzaliśmy także  zlikwidować orkiestrę reprezentacyjną Straży Granicznej. Tak samo nie było zamiaru likwidacji  specjalnej, sądeckiej jednostki Straży Granicznej. Przeciwnie, planowano rozwój zabezpieczenia technicznego tej jednostki,  miała też powstać szkoła aspirantów pożarnictwa. Wywiązaliśmy się z deklaracji, że nikt, kto chce pracować, nie zostanie bezrobotny. Każdy funkcjonariusz i pracownik cywilny Karpackiego Oddziału otrzymał ofertę dalszej pracy.  

- Kalkulacje ogólnopolskie przeprogramowania Staży Granicznej, z tego co nam prezentowano w skali kraju, prowadziły do oszczędności - kontynuuje "mowę obrończą" Andrzej Czerwiński. - Jako ówcześni sądeccy posłowie, także z PO,  robiliśmy wszystko, żeby ten oddział utrzymać. Niestety, nasze argumenty nie znalazły uznania u decydentów, takie sa fakty.
Czerwiński zamierza uważnie śledzić rozwój sytuacji, obudowę KOSG.  
- Chciałbym zobaczyć, ile tu etatów przybędzie, jak poprawi się sprawność funkcjonowania Straży Granicznej, utrzymywanej z publicznych pieniędzy i - opierając się na ocenie specjalistów - dowiedzieć się, kto w 2014 roku miał rację.
Na koniec Czerwiński za pośrednictwem naszego portalu składa "szczere i serdeczne" gratulacje parlamentarzystom PiS z okręgu 14 za skuteczność.
- Doprowadzili, że Karpacki Oddział Straży Granicznej wrócił do Nowego Sącza, a co by nie mówić, to prestiż dla miasta -mówi Andrzej Czerwiński, rodowity sądeczanin.  

Źródło: sadeczanin.info

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu