+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

ANDRZEJ CZERWIŃSKI: WYBÓR PREZESA CONTINENTALU TO KONTYNUACJA SERIALU LOKALNYCH MISIEWICZÓW

Wiadomosci  AGNIESZKA MAŁECKA 2017-05-11 09:43

Stop nominacjom politycznym - tak poseł Andrzej Czerwiński z Platformy Obywatelskiej komentuje fakt, iż nowym dyrektorem sanatorium "Continental" w Krynicy - Zdroju został sądecki radny z ramienia PiS, Patryk Wicher.

- Mamy kontynuację serialu lokalnych Misiewiczów. Prezesem Continentalu został radny PiS. Kolejny radny nowosądecki otrzymał ważne stanowisko w jednostce rządowej.  Nie mogę przemilczeć tego, że odwołano Bogdana Kałuckiego. Mam prawo ocenić sprawność działania Continentalu podczas, gdy zarządzał nim Bogdan Kałucki. Byłem przewodniczącym rady społecznej tego sanatorium - mówi poseł Andrzej Czerwiński.

Zdaniem posła, poprzedni dyrektor był wspierany przez załogę i nie miał namaszczenia politycznego, co było jego atutem.

- Kolesiostwo jest powielane do kwadratu. Mnie nikt nie może zarzucić, że wepchnąłem jakiegoś znajomego na stanowisko, mimo, że nieraz miałem kolejkę  znajomych oczekujących pod drzwiami.  A ta władza bierze wszystko, co jest w zasięgu partii. W elektrowni w Rożnowie bez skrupułów wymieniono dyrektora na byłego posła. Tak nie powinno się postępować - oburza się Andrzej Czerwiński.

Poseł Czerwiński nie przesądza jak Patryk Wicher poradzi sobie z wyzwaniem, ale ma pretensje o partyjjny "klucz" jaki zastosowano przy obsadzie stanowiska.

- Z tego co wiem Patryk Wicher ukończył politologię. Ma także dodatkowe wykształcenie z zakresu zarządzania, uzyskane w WSB-NLU. Być może sprawdzi się na stanowisku dyrektora Continentalu ale niech mi ktokolwiek powie, że to kompetencje zadecydowały o tym, że znalazł się na stanowisku prezesa i że jego kompetencje są wyższe niż kompetencje Bogdana Kałuckiego, który został zamieniony na funkcjonariusza partyjnego - zaznacza poseł Andrzej Czerwiński.

 

Źródło: dts24.pl

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu